Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это ваше право на информацию.

Эту планету уже давно захватили негодяи, и удерживают власть, стравливая между собой тех, кто это понял.

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

У Вишгородському історико-культурному заповіднику стартувала школа юного бджоляра
Автор: Інна КОСЯНЧУК      Дата: 13.06.2018 12:21


     Київське Полісся здавна було краєм бортників, а пізніше – й бджолярів, і Вишгородський історико-культурний заповідник (ВІКЗ) прагне зберігати й підтримувати давні традиції. Нещодавно у Музеї давньоруського гончарства ВІКЗ було презентовано експозицію «Від бортництва – до вуликового бджолярства», яку ініціювала директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко. А наступним етапом стало відкриття 12 червня школи юного бджоляра, до якої запрошують дітей віком від 7 до 15 років.
     Про те, що бджолярська справа цікава дітям, свідчить те, що записатися до цієї школи в перший день її роботи прийшло до десятка юних вишгородців. Серед них немало тих, чиї батьки чи дідусі займаються бджільництвом, і діти хочуть продовжити сімейну справу.
     На ознайомчому занятті діти дізналися загальну інформацію про медоборне ремесло, про термінологію пасічників тощо. Також було вирішено організаційні питання, узгоджено графік занять.
     А 14 червня почнеться основний курс початкового циклу школи юного бджоляра. Він розрахований на п’ять занять, які проходитимуть у форматі майстер-класів, під час яких діти отримають і теоретичні знання, і спробують дещо зробити практично. Зокрема, дізнаються про утримання бджіл на пасіці, про історію створення вулика, про особливості будови бджоли та життя її в рамках сім’ї, тощо.
     Завідувач еспозиції "Від бортництва - до вуликового бджільництва", керівник школи юного бджоляра Олексій Скоростецький, педагог за фахом, і пасічник зі стажем за покликанням, знає, як у доступній і цікавій формі подати матеріал. Він зауважує, що після проходження першого етапу занять можна буде запропонувати дітям наступний, уже вищого рівня.
     Для дітей, які не зможуть записатися на нинішній набір, пізніше буде оголошено новий. Адже бажання долучитись до такої крутої, потрібної і справді солодкої справи має бути підтримане! І Вишгородський історико-культурний заповідник прагне це зробити.
     А незабаромдля дорослих запрацює товариство пасічників–початківців. Уже є немало бажаючих долучитись до вивчення азів бджолярської справи.
     Досвідчені пасічники готові допомагати в цьому консультаціями, порадами, практичною підтримкою. Тим більше, що немало з них мають педагогічну освіту. Зокрема, це Микола Самсон – учитель фізкультури Вишгородської ЗОШ №1, і потомственний пасічник, першою спеціальністю якого була саме бджолярська справа. Також – директор Новопетрівської ЗОШ Віталій Шевченко, пасічник не в першому поколінні. Свого часу перший вулик йому – ще малому хлопцю – подарував його хрещений. А нині цей вулик, виготовлений у 30-х роках минулого століття, можна побачити в Музеї давньоруського гончарства, адже Віталій Васильович подарував його Вишгородському історико-культурному заповіднику. Цей раритет поповнив еспозицію "Від бортництва -- до вуликового бджільництва".
     Отже, завдяки підтримці Вишгородського історико-культурного заповідника медоборні традиції Київського Полісся будуть не лише збережені, а й продовжені!
     


Автор: Інна КОСЯНЧУК прочтений: 791 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 20576
  Цена: 1 noo



Ваши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web System



Редакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Bloodway

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика